Osobitný výcvik sk. B96 bez skúšky

cena od

349 

Ponúkame osobitný výcvik na rozšírenie vodičského oprávnenia z B na harmonizovaný kód 96. V čase otváracích hodín príďte na krátke a nezáväzné úvodné stretnutie, kde spolu prejdeme vaše požiadavky a časové možnosti. Informovať sa môžete aj emailom, správou na facebooku alebo telefonicky. Cena je závislá od počtu prihlásených ľudí.

    • 349 €
    • 429 €

    Uvedená dĺžka kurzu nezahŕňa čakanie na termín zápisu do evidenčnej karty vodiča a vydanie nového VP. Termín zápisu určuje policajt a môže sa uskutočniť v rozmedzi 5 až 30 dní od ukončenia kurzu.

Vodičský preukaz s harmonizovaným kódom 96 vám umožní ťahať prívesný vozík, ktorého najväčšia prípustná celková hmotnosť presahuje 750 kg za predpokladu, že najväčšia prípustná celková hmotnosť jazdnej súpravy je viac ako 3 500 kg, ale nepresahuje 4 250 kg. Tento harmonizovaný kód sa dá získať dvoma spôsobmi: a) absolvovať osobitný výcvik (teóriu a praktické jazdy) v autoškole bez nutnosti vykonať skúšku alebo b) absolvovať osobitnú skúšku pred skúšobným komisárom z vedenia jazdnej súpravy (bez prípravy v autoškole). Učebná osnova osobitného výcviku predpisuje 11 x 45 min. vyučovacích hodín teórie, 1 x 45 min. oboznámenie sa s vozidlom a 270 min. praktického výcviku vo vedení vozidla s prípojným vozíkom. Po absolvovaní osobitného výcviku vám vydáme osvedčenie o absolvovaní kurzu a podáme žiadosť o udelenie harmonizovaného kódu 96 na PZ. Tento kód 96 budete mať uvedený na zadnej strane vodičského preukazu pri skupine vodičského oprávnenia skupiny B. Požiadavky:
  • minimálny vek 18 rokov
  • byť držiteľom vodičského preukazu sk. B
  • potvrdiť žiadosť o udelenie vodičského oprávnenia u lekára
  • e-kolok v hodnote 10 eur (osobitný výcvik) alebo 33 eur (osobitná skúška)

Celková prípustná hmotnosť = maximálna celková hmotnosť vozidla zapísaná v technickom preukaze:

Viac info si môžete prečítať tu: Vodičský preukaz na prívesný vozík
Celková prípustná hmotnosť pre BE, B96
Skupina
Prívesný vozík
Jazdná súprava
B
< 750 kg
< 4 250 kg
B
> 750 kg
< 3 500 kg
B96
> 750 kg
< 4 250 kg
BE
< 3 500 kg
< 7 000 kg